Album z fotografiami R.Th. Kuhna
Obraz pochodzi z 1901 r.  Dodano: 2021-11-17 13:02

Album z fotografiami R.Th. Kuhna

Karta z publikacji „Alt-Danzig (Charakteristiche Giebelbauten und Portale in Danzig aus der Zeit vom 14. bis 18. Jahrhundert)”.
Dodatkowe informacje: Spichlerz Szara Gęś przy Spichrzowej 15/16

Gdańsk, Brama Stągiewna

Widok na Bramę Stągiewną (Milchkannengassentor). Brama Stągiewna, wzniesiona zapewne w latach 1517-1519, została usytuowana w linii umocnień osłaniających od wschodu Wyspę Spichrzów. Dwubasztowy zespół Bramy Stągniewnej, bardzo nietypowy w swej bryle architektonicznej, budzi od dawna zainteresowanie badaczy. Przypuszcza się, że pierwotnie Brama miała stanowić układ trzech baszt flankujących dwa zawarte między nimi przejazdy,
1901-05-29

Gdańsk, Baszta Stągiewna i Baszta Śmietanowa

Praca w porcie nad Motławą.
1901

Gdańsk, Brama Stągiewna

Brama Stągiewna składa się z dwóch baszt i przejazdu. Zbudowana została w latach 1517-1519. Wyglądem przypomina stągwie używane do przenoszenia mleka.
XX w.

Gdańsk, Baszta Stągiewna

Większa baszta Bramy Stągiewnej zwana Stągwią, jest ceglaną budowlą: wysokość do górnej krawędzi murów wynosi 20 m, średnica około 12,6 m. Grubość muru w przyziemiu to 2,5 m od strony zachodniej i około 4 m od strony wschodniej. Widok od strony ulicy Stągiewnej.

Gdańsk Stara Pakownia, Danzig Alte Seepackhof

Widok na Starą Motławę wzniesioną w 1649 r. przez Georga Strakowskiego na Wyspie Spichrzów, z fasadą frontową od strony Nowej Motławy. Był to magazyn drobnicy, towarów opakowanych (worki, paczki, bele). Po prawej stronie zdjęcia wylot ul. Stągiewnej z Bramą Stągiewną.

Gdańsk, Brama Stągiewna

Brama Stągiewna z basztami na tle Wyspy Spichrzów.