Gdańsk w starej rycinie
Obraz pochodzi z 1965 r.  Dodano: 2021-11-08 12:15

Gdańsk w starej rycinie

Karta z publikacji "Gdańsk w starej rycinie" zawierającej 9 pocztówek z widokami starego Gdańska.
Dodatkowe informacje: Wnętrze dworu Artusa I poł. XIX w.

Gdańsk, Ratusz Głównego Miasta i kościół Mariacki

Widok z Zielonej Bramy na Długi Targ, budynek Ratusza, kamieniczki i Kościół Mariacki. Na kartce napis Długi Targ i Ratusz.

Gdańsk, Długi Targ widok od strony Zielonej Bramy

Długi Targ (Langemarkt) widok od strony Zielonej Bramy. Na środku fotografii Ratusz Głównego Miasta. Widoczne też tramwaje.
ok. 1950

Gdańsk po 1945 roku

Czarno-biała fotografia powojenna przedstawiająca Dwór Artusa oraz fontannę Neptuna w Gdańsku. Data Powstania: 1945 - 1950 Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sygnatura: MIIWS/A/3/12
ok. 1890

Gdańsk, Ratusz Głównego Miasta

Widok z Długiego Targu na budynek Ratusza Głównego Miasta i fontannę Neptuna. W głębi ulica Długa.

Gdańsk, Wielka Sala Wety

Obraz Carla Rochlinga przedstawia cesarza Wilhelma I na Górze Gradowej. Cesarz w towarzystwie nadburmistrza Wintera ogląda panoramę Gdańska. Grupa w ciemnych surdutach to rajcowie miejscy. Po prawej wiwatujący mieszkańcy. W Wielkiej Sali Wety obraz został zawieszony w 1893 r. Został ufundowany przez gdańskich restauratorów - braci Alberta i Wilhelma Jüncke. Prawdopodobnie przepadł w czasie wojny. Brak danych o ewakuacji.
ok. 1930

Gdańsk, Panorama Głównego Miasta z Kościołem Mariackim

Widok z lotu taka na Główne Miasto. Na pocztówce widzimy Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ i ciasną zabudowę kamienic. W prawym górnym rogu zdjęcia Motława. Zdjęcie: Luftaufnahmen Aerokartographisches Institut A.G., Breslau fur die Danziger Neuesten Nachrichten