Obraz pochodzi z 1970-12.  Dodano: 2019-11-24 13:20

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Budynek Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie (obecnie budynek Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej). Po lewej Kościół pw. Św. Elżbiety przed którym znajduje się tłum ludzi. Zdjęcie wykonane prawdopodobnie z Aresztu Śledczego na ul. Kurkowej.
Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-178
Indeks zasobu: IPN 021
Wymiary: 94 x 65 mm
Materiał: papier fotograficzny
Technika: fotografia czarno-biała
Status prawny: Użycie Niekomercyjne

XIX w.

Gdańsk w starych rycinach

Karta z publikacji "Gdańsk w starych rycinach" zawierającej 23 ryciny Johanna Carla Schultza.
1915

Gdańsk, odsłonięcie pomnika przy bastionie św. Elżbiety

1 VIII 1915 r. - osłonięcie  pomnika - Kolumny Wojennej (Kriegssäule) przy bastionie św. Elżbiety poświęconej zwycięstwom niemieckim w  czasie I wojny światowej.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Płonący budynek Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie (obecnie budynek Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej). Na bliższym planie po prawej przypuszczalnie Bastion św. Elżbiety. Zdjęcie wykonane prawdopodobnie z Aresztu Śledczego na ul. Kurkowej. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-173
ok. 1940

Gdańsk Pomnik Żołnierzy(Pomnik Ofiar Wojny), Danzig Gefallenendenkmal

Obelisk - kolumna zwieńczona niemieckim orłem odsłonięta uroczyście 30 VI 1933 r. przy bastionie św. Elżbiety - zwana Gefallenendenkmal (Pomnik Ofiar Wojny) lub Landeskriegerdenkmal (Krajowy Pomnik Wojenny). Obelisk upamiętniał żołnierzy niemieckich walczących w czasie I wojny światowej. Rozebrany w sierpniu 1957 r.

Gdańsk Wały Jagiellońskie, Danzig St. Elisabeth u. Dominikswall

Widok na Główne Miasto z górującą nad nim wieżą kościoła Wniebowzięcia NMP oraz Ratusza Głównego Miasta. Na pierwszym planie widoczne likwidowane nowożytne fortyfikacje miasta, na których miejscu powstaną wkrótce dwie reprezentacyjne ulice: St. Elisabethwall i Dominikswall (ob. Wały Jagiellońskie). Na drugim planie budowa Komendantury Garnizonu Pruskiego.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Zdjęcie z wystawy dotyczącej grudnia 1970r. zorganizowanej w Ośrodku Propagandy KW PZPR w Gdańsku. Na zdjęciu widoczny spalony budynek KW PZPR w Gdańsku, mieszczący się przy ul. Wały Jagiellońskie. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-187