Obraz pochodzi z 1945 r.  Dodano: 2019-11-24 13:20

V Wileńska Brygada Armii Krajowej

Stoją od lewej: ppor. cz. w. Henryk Wieliczko ps. "Lufa" (uzbrojony w sowiecki pistolet maszynowy PPS wz. 1943), por. Marian Pluciński ps. "Mścisław", mjr Zygmunt Szendzielarz ps. "Łupaszka", wachm. Jerzy Lejkowski ps. "Szpagat" (uzbrojony w sowiecki pistolet maszynowy PPSz wz. 1941 tzw. pepesza z magazynkiem bębnowym), ppor. Zdzisław Badocha ps. "Żelazny" (oznaczony krzyżykiem). W tle zabudowania nieznanej miejscowości.
Uwagi: Na odwrocie odręczny dopisek. Fotografia umieszczona w karcie zabezpieczającej.;Reprodukcja. Na odwrocie odręczny opis (niebieskim długopisem): wymienione postacie, krótki wiersz pt. "Do Oki" i dedykacja mówiąca o pochodzeniu odbitki z datą "Gdańsk, dn. 19.06.81 r.". Odbitka przekazana do zasobu archiwalnego IPN przez prof. Jędrzeja Tucholskiego (zm. 2012), zastępcę dyrektora Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN (2000-2005) i głównego specjalistę w BUiAD IPN (2005-2008).

Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNBU-3-3-6-3
Indeks zasobu: IPN 031