Koperta na 10 pocztówek
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-11-06 17:30

Koperta na 10 pocztówek

Koperta na 10 pocztówek (10 Luftbild - Postkarten) Zestaw pocztówek lotniczych.

1927-10-31

Starogard Zalepka Wiechert

Zalepka na rewersie koperty firmowej Zakladów Przemysłowych Franza Wiecherta Juniora. To duże przedsiębiorstwo było właścicielem m.in. trzech młynów zbożowych, nowoczesnej piekarni, łuszczarni ryżu i elektrowni w Kolinczu.

Gdańsk, Dworzec Główny

Widok na Dworzec Główny w Gdańsku. Kartka pochodzi z albumu złożonego przez R. Czarlińskiego. Album zawiera 11 kartek pocztowych wydanych przez wydawnictwo Stengel &Co., G.m.b.H, Dresden. Okładka albumu tekturowa, kolor bordo. Na okładce znajduje się napis Gdańsk, dane wydawcy i ozdobne, secesyjne motywy roślinne.

Gdańsk, Politechnika Gdańska

Główny portal nad wejściem do gmachu Politechniki. Obrazek po chodzi z kartki pocztowej wydanej w formie albumu: "Technische Hohschule, Danzig". Kartka zrobiona jest z twardej tektury, z wykrojonym w centralnej części okienkiem. Po otwarciu okienka wyjmuje się mały album, składający się z 12 zdjęć, (wym.: szer. 8 cm, wys. 6 cm) złożony w harmonijkę.
1901

Album z fotografiami R.Th. Kuhna

Karta z publikacji „Alt-Danzig (Charakteristiche Giebelbauten und Portale in Danzig aus der Zeit vom 14. bis 18. Jahrhundert)”.
XIX w.

Gdańsk w starych rycinach

Okładka publikacji "Gdańsk w starych rycinach" zawierającej 23 ryciny Johanna Carla Schultza.
1916-10-27

Starogard Pr. Stargard

Koperta z pieczęcią firmową Fabryki Chodaków i Pantofli Arthura Neustadta (Ostdeutsche Holzschuh und Pantoffelfabrik).