Gdańsk, Wielka Zbrojownia, Danzig Ancien Arsenal
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-11-06 17:28

Gdańsk, Wielka Zbrojownia, Danzig Ancien Arsenal

Widok na zachodnią fasadę Wielkiej Zbrojowni, która znajduje się we wschodniej pierzei Targu Węglowego.

ok. 1940

Gdańsk, Teatr Miejski

Widok na Teatr Miejski w Gdańsku. Stan przed wkroczeniem Armii Czerwonej do Gdańska. Fotografia pochodzi z albumu pt.: "Gdańsk dawniej a dziś" ang.: "Former and today" autorstwa M. Dobrzykowskiego. W kartonowej kopercie w kolorze szałwiowej zieleni jest 14 zdjęć przedwojennego i powojennego, zruinowanego Gdańska. Napisy na okładce albumu są wytłoczone i pozłocone.
ok. 1950

Gdańsk, Teatr Miejski

Ruiny Teatru Miejskiego w Gdańsku. Na miejscu tego gmachu wybudowano nowoczesny budynek Teatru Wybrzeże. Fotografia pochodzi z albumu pt.: "Gdańsk dawniej a dziś" ang.: "Former and today" autorstwa M. Dobrzykowskiego. W kartonowej kopercie w kolorze szałwiowej zieleni jest 14 zdjęć przedwojennego i powojennego, zrujnowanego Gdańska. Napisy na okładce albumu są wytłoczone i pozłocone.
ok. 1952

Gdańsk, Targ węglowy zimą

Targ Węglowy zimą. Powojenne zdjęcie, widoczna odbudowa kamienic przy ulicy Wełniarskiej. Z lewej strony torowisko i Tramwaj.

Gdańsk, Tramwaje na Targu Węglowym i Wieża Więzienna

Tramwaje przy zachodniej pierzei Targu Węglowego. Na pierwszym planie tramwaj. Z tyłu Wieża Więzienna i przylegające do niej kamienice. Po lewej stronie widoczny fragment Dworu Bractwa św. Jerzego i hełm Wielkiej Synagogi.
1904

Gdańsk, Teatr i Wielka Zbrojownia

Targ Węglowy, widok na Teatr i Wielką Zbrojownię

Gdańsk Targ Węglowy, Danzig Kohlenmarkt

Targ Węglowy z widocznym gmachem Teatru Miejskiego (1799 - 11801) oraz budynkiem Wielkiej Zbrojowni (1600 - 1605).