Gdańsk, Brama Wyżynna wraz z Wieżą Więzienną, Danzig Hohes Tor u. Stockthurm
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-11-06 17:24

Gdańsk, Brama Wyżynna wraz z Wieżą Więzienną, Danzig Hohes Tor u. Stockthurm

Szesnastowieczna Brama Wyżynna, a za nią widoczne obiekty Katowni i Wieży Więziennej. Na dalszym planie wieża kościoła Wniebowzięcia NMP.

Gdańsk Główna Wartownia (odwach) i Pomnik cesarza Wilhelma I, Danzig Hauptwache u. Kaiser Wilhelm Denkmal

Pocztówka przedstawia fragment ul. Wały Jagiellońskie powstałej na gruntach po niwelacji nowożytnych fortyfikacji miejskich. Po lewej stronie znajduje się pomnik cesarza Wilhelma I (odsłonięty uroczyście w obecności cesarza Wilhelma II) w 1903 r. Po prawej stronie Brama Wyżynna wraz z główną miejską wartownią (odwachem), a za nią nowoczesny hotel "Danziger Hof" ("Gdański Dwór").
ok. 1960

Gdańsk, Wieża Więzienna, Katownia

Widok na Katownię i Wieżę Więzienną od wlotu ulicy Wojciecha Bogusławskiego. W oddali Złota Brama.

Gdańsk Pomnik Wilhelma I i Danziger Hof

Pocztówka z ozdobnym obramowaniem. Na zdjęciu w kształcie elipsy pomnik Wilhelma I i hotel Danziger Hof.
XX w.

Gdańsk, Pomnik Cesarza Wilhelma I, Danziger Hof i Brama Wyżynna

Widok na pomnik Cesarza Wilhelma I. Po prawej stronie Brama Wyżynna, z lewej strony za pomnikiem Budynek Danziger Hof. Pomiędzy Bramą i hotelem wyjeżdża tramwaj.

Gdańsk, Targ Węglowy z Wieżą Więzienną (widok na ul. Bogusławskiego), Danzig Kohlenmarkt mit Stockturm (Blick in die Reitbahn)

Zdjęcie pokazuje Targ Węglowy. Na pierwszym planie Katownia z Wieżą Więzienną. W głębi widoczny fragment ul. Bogusławskiego.

Gdańsk. Pomnik Cesarza Wilhelma I

Pomnik Cesarza Wilhelma I przed Bramą Wyżynną. W tle nieistniejący hotel „Danziger Hof” (dziś okolice pawilonu „Lot”) Fotografia pochodzi z albumu "Danzig und Umgebung in Bildern".