Gdańsk, Zdjęcie lotnicze Wyspy Spichrzów
Obraz pochodzi z ok. 1920 r.  Dodano: 2019-11-06 17:19

Gdańsk, Zdjęcie lotnicze Wyspy Spichrzów

Zdjęcie lotnicze środkowej części Wyspy Spichrzów. Widoczne jest też Most Krowi i Krowia Brama. Zdjęcie zrobione z wysokości 100 metrów.

Gdańsk, Most Krowi (Kuhbrucke)

Most Krowi łączy ulicę Ogarną z Wyspą Spichrzów. Do końca II wojny światowej był to most zwodzony.
1935

Gdańsk, rzeka Motława

Widok na Motławę od strony południowej. Widoczna zabudowa z obu stron rzeki, a także mosty: Krowi i Zielony.

Gdańsk Brama Krowia i Most Krowi, Danzig Kuhtor und Kuhnbrücke

Most Krowi łączący ul. Chmielną z ul. Ogarną, u wylotu której znajduje się Brama Krowia.
1942-06-10

Gdańsk, Most Krowi

Prowadzący z ul. Ogarnej na Wyspę Spichrzów, przeznaczony obecnie wyłącznie do użytku pieszego, Most Krowi należy do najstarszych gdańskich mostów. Przerzucono go przez Motławę po raz pierwszy w latach 1378-1379 jako tzw. Kładkę Krowią, służącą głównie do przepędzenia tędy na pastwiska (przed ubojem) stad bydła należącego do gdańskich rzeźników. Tędy również przeprowadzano na Wyspę Spichrzów psy, które stróżowały nocami wokół magazynów ze zbożem.
1950

Gdańsk zabytkowy w roku 1950

Gdańsk, Wyspa Spichrzów

Zachodnia pierzeja Wyspy Spichrzów w promieniach południowego Słońca. Most na Motławie to Most Krowi. W miejscu z lewej strony obecnie stoi budynek ZUSu.