Gdańsk, Brama Wysoka (Wyżynna) i pomnik cesarza Wilhelma I
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-11-06 17:17

Gdańsk, Brama Wysoka (Wyżynna) i pomnik cesarza Wilhelma I

Pomnik Cesarza Wilhelma I przed Bramą Wyżynną. W głębi Wieża Więzienna. Z lewej strony budynek hotelu "Danziger Hof".

Gdańsk, Danziger Hof

Hotel Danziger Hof, reprezentacyjna sala ogrodu zimowego. Sala restauracyjna posiadał szklany sufit i pomiędzy stolikami były umieszczone w donicach prawdziwe palmy.

Gdańsk, Katownia z Wieżą Więzienną na Targu Węglowym

Wieża Więzienna wzniesiona została w XIV w. - pełniła rolę ufortyfikowanego przedbramia ul. Długiej. W 1597 r. dobudowano do niej Katownię, jako więzienie dla osób skazanych na śmierć. Na tym zdjęciu wspomniane obiekty widoczne są od strony Bramy Wyżynnej. W głębi widoczny fragment Dworu Bractwa św. Jerzego.

Gdańsk, Wały Jagiellońskie, Danzig Dominikswall

Widok na fragment ul. Wały Jagiellońskie wraz z Bramą Wyżynną, pomnikiem cesarza Wilhelma I oraz bryłą hotelu "Danziger Hof" po lewej stronie Bramy Wyżynnej. Za nią widoczna Wieża Więzienna.

Gdańsk, Brama Wyżynna

Widok od centralny na pomnik Cesarza Wilhelma I, Bramę Wyżynną, wieżę Katowni. Po lewej stronie budynek Danzigerhofu, po prawej budynek banku (obecnie Bank NBP). Za bramą widoczny fragment Targu Węglowego. Na kartce opis: Gdańsk - Wysoka Brama Kartka pochodzi z albumu złożonego przez R. Czarlińskiego. Album zawiera 11 kartek pocztowych wydanych przez wydawnictwo Stengel &Co., G.m.b.H, Dresden. Okładka albumu tekturowa, kolor bordo. Na okładce znajduje się napis Gdańsk, dane wydawcy i ozdobne, secesyjne motywy roślinne.
XX w.

Gdańsk, Danziger Hof i Wały Dominika

Hotel Danziger Hof oraz pomnik Fryderyka Wilhelma przy Dominikswall (obecnie Wały Jagiellońskie). Obieg 1916 r.

Gdańsk, Wjazd na Drogę Królewską

Spojrzenie na reprezentacyjny wjazd na Drogę Królewską od strony Targu Siennego. Na wprost Brama Wyżynna (Wysoka) i Wieża Więzienna z Katownią. Po lewej Danziger Hof, po prawej Bank von Danzig.