Sobieszewo, Dom Zdrojowy (Kurhaus) H. Kosin
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-11-05 08:33

Sobieszewo, Dom Zdrojowy (Kurhaus) H. Kosin

Nieistniejący Dom Zdrojowy (Kurhaus) nad Wisłą w Sobieszewie (Bohnsack) na początku XX w. Budynek stał w okolicy ulicy Wodnej 2. Na brzegu Wisły znajdowała się przystań do której przybijały stateczki wycieczkowe.

Ogród w zespole Domu Kuracyjnego w Sobieszewie

Ogród i gospoda w zespole Domu Kuracyjnego (H. Kossin) w Sobieszewie.
ok. 1920

Sobieszewo, Dom Zdrojowy (Kurhaus) i leśna restauracja

Nieistniejący Dom Zdrojowy (Kurhaus) H. Kossin nad Wisłą w Sobieszewie (Bohnsack) na początku XX w. Budynek stał w okolicy ulicy Wodnej 2. W drugiej części pocztówki widoczna leśna kawiarnia i restauracja H. Kossin, W Glodde.

Gdańsk - Oliwa, Hotel "Kurhaus Oliva" (czyli "Dom Kuracyjny Oliwa")

Hotel "Kurhaus Oliva" znajdował się przy ob. ul. Podhalańskiej 5. Przy czym początkowo nosił nazwę "Kurhaus Sommmer" (w latach 1905 - 15), a dopiero później nazwę przytoczoną na wstępie. W latach 20 - tych XX w. właścicielem był Eugen Katt. Pocztówka przedstawia restaurację znajdującą się w tym hotelu. W obiegu od 20 IX 1930 r.
XX w.

Gdańsk, tor wodny Neufahrwasser

Nowy Tor Wodny (Neufahrwasser) powstał w XVII w. i dał początek kanałowi portowemu i niemieckiej nazwie późniejszego Nowego Portu. Po lewej stronie Twierdza Wisłoujście.
ok. 1930

Gdańsk, Twierdza Wisłoujście

Widok na Twierdzę Wisłoujście z Martwej Wisły. Kartka pocztowa pochodzi z kalendarza pocztówkowego na rok 1960 "Danzig im Bild".
XX w.

Sobieszewo, Kawiarnia i restauracja H. Kossin, W Glodde

Leśna kawiarnia i restauracja H. Kossin, W Glodde. Restauracja "Waldfrieden", w dosłownym tłumaczeniu: "Leśny Spokój", mieściła się w Sobieszewie przy ul. Radosnej w pobliżu skrzyżowania z ul. Barwną.