Gdańsk, rynek w Oliwie
Obraz pochodzi z 1933 r.  Dodano: 2019-11-01 11:15

Gdańsk, rynek w Oliwie

Centralne miejsce starej Oliwy.

Gdańsk - Oliwa, Wzgórze Pachołek

Oliwa w zimowej szacie. W głębi po lewej stronie widać Wzgórze Pachołek (100, 8 m wysokości) z charakterystyczną murowaną, neogotycką wieżą widokową ufundowaną przez cesarza Wilhelma I w 1882 r.

Gdańsk - Oliwa, Rynek (Markplatz)

Pocztówka pokazuje dawny rynek w Oliwie. Widać kamieniczki przy rynku, wozy ciągnięte przez w konie, przekupki sprzedające swoje towary oraz tramwaj. W głębi Wzgórze Pachołek (100, 8 m wysokości) z charakterystyczną murowaną neogotycką wieżą widokową ufundowaną przez cesarza Wilhelma I w 1882 r.
ok. 1930

Starogard Rachunek

Awers rachunku wystawionego przez sklep z artykułami budowlanymi i żelaznymi. Hurtownia i sklep mieściła się pod adresem Rynek 20 a jej właścicielem był B. Kurowski.

Gdańsk - Oliwa, Rynek (Markplatz)

Dawny rynek, czyli ob. ul. Stary Rynek Oliwski. Widoczny przystanek tramwajowy, do którego wsiadają dzieci. Widoczne drobne stragany oraz wóz zaprzężony w konia. Na dalszym planie Wzgórze Pachołek (wys. 100, 8 m n. p. m.) z murowaną, neogotycką wieżą widokową, ufundowaną w 1882 r. przez cesarza Wilhelma I. Pocztówka w obiegu od 16 VI 1919 r.
ok. 1920

Gdańsk, nagrobek rodziny Kosów

Nagrobek rodziny Kosów znajduje się w Archikatedrze Oliwskiej. Pochodzi z lat 1599-1600. Dzieło Wilhelma van den Blocke.

Gdańsk - Oliwa

Malownicza okolica, leśna droga wiodąca zapewne do którejś z dolin w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pocztówka w obiegu od 5 VI 1930 r.