Juszkowo, pozdrowienia z Juszkowa
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-11-01 11:13

Juszkowo, pozdrowienia z Juszkowa

Kościół, młyn i gospoda na pocztówce z Juszkowa.

ok. 1930

Gdańsk, Widok na kościół św. Katarzyny

Z lewej strony ściana budynku domu Opatów Pelplińskich nad Radunią (na zdjęciu pośrodku), w głębi kościół św. Katarzyny.

Gdańsk, Kościół Mariacki

Widokówka okolicznościowa. Na kartce niemiecki napis: "Wesołych świąt Bożego Narodzenia". Na pocztówce widoczny rysunek przedstawiający Kościół Mariacki zimą.
ok. 1920

Leszkowy

Dwuobrazkowa pocztówka z miejscowości Leszkowy. Na zdjęciu górnym gospoda Maxa Schatzke (budynek ten mógł być zlokalizowany przy głównej drodze wiejskiej,mniej więcej na terenie dzisiejszej posesji nr 17). Na zdjęciu dolnym zasłonięty drzewami kościół.
ok. 1915

Piece Ofen

Piece- wieś kociewska w powiecie starogardzkim, w gminie Kaliska. Piece- wieś kociewska w powiecie starogardzkim, w gminie Kaliska. Na pocztówce, w górnym rogu, widzimy panoramę wsi z dużym stawem. Obok budynek gospody L. Lubatza. W części dolnej, neobarokowy kościół w trakcie budowy. Zaprojektował go architekt Franz Kunst. Poświęcony został 3 sierpnia 1913 roku. Świątynia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa jest siedzibą parafii. Na ostatnim zdjęciu widzimy dom towarowy Johanna Szczygelskiego.

Gdańsk, Plebania i Kościół św. Jana

Plebania i Kościół św. Jana. Widok od strony ulicy Świętojańskiej. Widoczne skrzyżowanie z zaułkiem Zachariasza Zappio.

Gdańsk, kościół Zbawiciela (Salvatorkirche) na Zaroślaku (Petershagen).

Ewangelicki kościół Zbawiciela na Zaroślaku Wewnętrznym wybudowany w konstrukcji szkieletowej w latach 1695 - 97 przez Bartela Ranischa, nad Kanałem Raduni, na wprost mostu przerzuconego przez kanał. Jednonawowy, początkowo miał cechy barokowe, po przebudowie w XIX w. nadano mu cechy nawiązujące do gotyku. Zburzony w marcu 1945 r. Zachowała się podstawa wieży, w której przez jakiś czas mieścił się butik "Stary Dzwon".