Kolbudy, dolina rzeki Raduni
Obraz pochodzi z XX w.  Dodano: 2019-10-31 17:21

Kolbudy, dolina rzeki Raduni

Radunia jest lewym dopływem Motławy. Całkowita długość rzeki wynosi 103,2 km, powierzchnia zlewni 837 km², całkowity spadek 162 m.

Gdańsk - Oliwa, Dolina Radości (Freudental)

Pozdrowienia z Doliny Radości. Pocztówka przedstawia dom gościnny Otto Baumanna, założony w domu młynarza.

Bielkowo

Bielkowo- wieś kaszubska położona w powiecie gdańskim, w gminie Kolbudy. Na pocztówce z przełomu XIX i XX wieku widzimy: papiernię, drogę przechodzącą przez miejscowość, dom towarowy Alberta Szczodrowskiego i budynek szkoły.
ok. 1920

Gdańsk - Oliwa, Dolina Schwabego (Schwabental)

Dolina Schwabego obecnie traktowana jest jako część Doliny Radości. Zajmuje obszar do ujścia do Potoku Oliwskiego wód Potoku Czystej Wody. Znajduje się w niej dwór rokokowy z XVIII w. , w którym do 1945 r. funkcjonowała restauracja (właściciel Hugo Mrozek). Obecnie znajduje się w nim też restauracja pod nazwą Dwór Oliwski. Pocztówka w obiegu od 20 V 1929 r.

Gdańsk - Oliwa, Dolina Schwabego (Schwabental)

Dolina Schwabego to obszar do ujścia do Potoku Oliwskiego wód Potoku Czystej Wody. Obecnie zalicza się ten teren do Doliny Radości. Niegdyś istniał tu młyn XV (nad Potokiem Oliwskim i jego dopływami, licząc od ujścia tego potoku do Zatoki Gdańskiej). W osiemnastowiecznym dworze znajduje się Restauracja Dwór Oliwski (przed II wojną restaurację prowadził Hugo Mrozek).
1900

Gdańsk - Oliwa, Dolina Radości (Freudental)

Pozdrowienia z Doliny Radości otoczonej malowniczymi, zalesionymi wzgórzami. Pocztówka w obiegu od 24 X 1899 r.
XX w.

Gdańsk - Oliwa, Dolina Radości (Freudental)

Pensjonat założony ok. 1925 r. w Dolinie Radości. Jego właścicielem był Otto Kamin. Obok pensjonatu w 1928 r. założył zwierzyniec. Po II wojnie światowej dawny pensjonat służył za siedzibę nadleśnictwa, ob. mieszczą się w nim mieszkania prywatne.