Gdańsk, Kartka związku studentów Saxonia
Obraz pochodzi z 1912 r.  Dodano: 2019-10-31 17:15

Gdańsk, Kartka związku studentów Saxonia

Kartka związku studentów Saxonia (Corps Saxonia) działającego na Politechnice Gdańskiej (Technische Hohschule, Danzig). Związek powstał 12 dni po inauguracji Politechniki Gdańskiej 18 października 1904 roku.

Gdańsk, Politechnika Gdańska

Sala wykładowa wydziału fizyki na Politechnice Gdańskiej. Zdjęcie pochodzi z kartki pocztowej wydanej w formie albumu: "Technische Hohschule, Danzig". Kartka zrobiona jest z twardej tektury, z wykrojonym w centralnej części okienkiem. Po otwarciu okienka wyjmuje się mały album (wym.: szer. 8 cm, wys. 6 cm) złożony w harmonijkę.

Gdańsk, główne wejście Politechniki Gdańskiej

Najstarsze budynki dzisiejszej politechniki zostały wybudowane w latach 1900-1904, wedle projektów berlińskiego architekta Alberta Carstena.

Gdańsk, Politechnika Gdańska

Kartka pocztowa w formie albumu: "Technische Hohschule, Danzig". Kartka zrobiona jest z twardej tektury, z wykrojonym w centralnej części okienkiem. Po otwarciu okienka wyjmuje się mały album, składający się z 12 zdjęć, (wym.: szer. 8 cm, wys. 6 cm) złożony w harmonijkę.

Gdańsk, Politechnika Gdańska

Na zdjęciu widoczny dwudrzwiowy portal wejścia do gmachu Politechniki. Obrazek po chodzi z kartki pocztowej wydanej w formie albumu: "Technische Hohschule, Danzig". Kartka zrobiona jest z twardej tektury, z wykrojonym w centralnej części okienkiem. Po otwarciu okienka wyjmuje się mały album, składający się z 12 zdjęć, (wym.: szer. 8 cm, wys. 6 cm) złożony w harmonijkę.
1906

Gdańsk, Politechnika Gdańska

Gmach główny uczelni posiada bogaty wystrój rzeźbiarski, utrzymany w stylu neorenesansu niderlandzkiego.