Gdańsk, Kobieta z dzieckiem przy schodach na Stogach
Obraz pochodzi z 1929 r.  Dodano: 2019-10-31 17:07

Gdańsk, Kobieta z dzieckiem przy schodach na Stogach

Kobieta z dzieckiem przy schodach prowadzących na plażę Stogi.

ok. 1930

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Hala Plażowa (nie odbudowana po II wojnie) w kąpielisku Stogi wybudowana w 1920 r. , rozbudowana w 1926 r. W części parterowej mieściła restaurację z widokiem na morze. Znajdowały się w niej także pokoje do wynajęcia. Pocztóka w obiegu od 23 V 1937 r.
ok. 1920

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Gdańsk - Stogi, Hala Plażowa (wybudowana w 1920 r. i rozbudowana w 1926 r.). Kuracjusze zmierzają w kierunku Hali Plażowej od pętli tramwajowej. Widoczna na parterze Hali restauracja z widokiem na morze. Hala Plażowa została zniszczona w 1945 r. i nie została odbudowana.

Gdańsk, Przed Domem Plażowym na Stogach

Widok na Dom Plażowy na Stogach. Współcześnie nie ma po niej śladu, poza schodami od strony pętli tramwajowej.

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa

Taras z restauracją należący do Hali Plażowej w Gdańsku - Stogach. Nową Halę Plażową wzniesiono w 1920 r. (rozbudowana w 1926 r.). Miała ona 2 przeszklone skrzydła, kawiarnie, restaurację z widokiem na morze, tarasy. Przylegał do niej ogród dla kuracjuszy. Obiekt zniszczony w 1945 r. i nieodbudowany.

Gdańsk, Promenada i Dom Plażowy

Widok na Dom Plażowy i Promenadę. Wzdłuż wydm biegła żwirowa promenada z droga dla rowerzystów. Promenada ciągnęła się od ujścia Martwej Wisły (Westerplatte) do Górek Zachodnich. Przy promenadzie ustawiono pomalowane na biało ławki.

Gdańsk, Promenada na Stogach przy plaży

Spacerowicze na promenadzie przy Hali Plażowej. Promenada prowadziła od Górek Zachodnich do Westerplatte. Służyła pieszym jak i rowerzystom. Obieg 1930 rok.