Gdańsk, Przystań dla statków
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-10-31 17:06

Gdańsk, Przystań dla statków

Przystań dla statków na Stogach przy której cumuje bocznokołowiec "Drache" Przystań uruchomiono w końcu XIX wieku mieściła sie ona przy obecnej ulicy Nad Brzegiem.

Gdańsk - Stogi (Heubude), Pusty Staw (Heidsee)

Fragment jeziora Pusty Staw w Gdańsku Stogach, w pobliżu którego wybudowano pierwsze założenie kuracyjne. Jedną z atrakcji dla kuracjuszy była przystań dla łódek oraz drewniany zamek - atrakcja dla dzieci.

Gdańsk, przystań pasażerska w Nowym Porcie

Przystań pasażerska w Nowym Porcie przy Starowiślnej (zmieniając czasem dokładną lokalizację) służyła od lat 40. XIX wieku jako miejsce przybijania parowców obsługujących żeglugę pasażerską pomiędzy Gdańskiem a Wisłoujściem i Nowym Portem. W głębi wieża Twierdzy Wisłoujście. Obieg 1918 r.

Gdańsk - Stogi (Heubude), przystań promowa

Gdańsk - Stogi, przystań promowa, rejon ob. ul. Tamka. Komunikacja promowa funkcjonowała sezonowo. Dochód ze sprzedaży pocztówki zasilił fundusz Provinzialverein vom Roten Kreuz
ok. 1930

Gdańsk, Lotnicze zdjęcie kąpieliska morskiego Stogi

Lotnicze zdjęcie na kąpielisko morskie Stogi. Widoczne łazienki kąpielowe, halę plażową w oddali stojący tramwaj i parking na 500 miejsc postojowych dla samochodów. Obieg 1934 rok.
ok. 1930

Gdańsk, parking przy wejściu na plażę

Widok na parking przed wejściem na plażę na Stogach. Parking posiadał około 50 miejsc postojowych dla samochodów i stację benzynową (widoczna na fotografii). Z lewej strony widoczny tramwaj. Linię tramwajową na Stogi otworzono w 1927 roku. Na dalszym planie Hala Plażowa. Obecnie po hali nie pozostał żaden ślad. Przetrwały piwnice. Do dzisiaj też przetrwały kamienne schody prowadzące do plaży.

Gdańsk - Stogi Hotel Kuracyjny, Danzig Heubude, Kurhotel

Zdjęcie przedstawia Hotel Kuracyjny wchodzący w skład zespołu kuracyjnego wybudowanego w XIX w. w okolicy Pustego Stawu. Hotel został wzniesiony u schyłku XIX w. przez Eugena Manteuffela wraz z innymi atrakcjami dla kuracjuszy.