Gdańsk, Przed Domem Plażowym na Stogach
Obraz pochodzi z ok. 1930 r.  Dodano: 2019-10-31 17:06

Gdańsk, Przed Domem Plażowym na Stogach

Widok na Dom Plażowy na Stogach. Współcześnie nie ma po niej śladu, poza schodami od strony pętli tramwajowej.

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Restauracja znajdująca się w obrębie nowej Hali Plażowej wybudowanej w 1920 r.(i rozbudowanej w 1926 r.). Miała ona 2 przeszklone skrzydła, tarasy; mieściła kawiarnię, hotel, restaurację z widokiem na morze oraz ogród kuracyjny. Obiekt ten został zniszczony w 1945 r. i nie odbudowany.
ok. 1920

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Gdańsk - Stogi, Hala Plażowa (wybudowana w 1920 r. i rozbudowana w 1926 r.). Kuracjusze zmierzają w kierunku Hali Plażowej od pętli tramwajowej. Widoczna na parterze Hali restauracja z widokiem na morze. Hala Plażowa została zniszczona w 1945 r. i nie została odbudowana.

Gdańsk, Promenada na Stogach przy plaży

Spacerowicze na promenadzie przy Hali Plażowej. Promenada prowadziła od Górek Zachodnich do Westerplatte. Służyła pieszym jak i rowerzystom. Obieg 1930 rok.

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Gdańsk - Stogi, widoczna promenada biegnąca wzdłuż plaży i dochodząca do Hali Plażowej (obiekt nie istniejący), której właścicielem był Alfred Grabow. Na pocztówce podany numer telefonu do właściciela. Pocztówka w obiegu od 24 VIII 1928 r.
XX w.

Gdańsk, pozdrowienia ze Stogów.

Kolaż czterech zdjęć przedstawiających kąpielisko na Stogach.

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Hala Plażowa (nie odbudowana po II wojnie) w kąpielisku Stogi wybudowana w 1920 r. , rozbudowana w 1926 r. W części parterowej mieściła restaurację z widokiem na morze. Znajdowały się w niej także pokoje do wynajęcia. Pocztóka w obiegu od 23 V 1937 r.