Gdańsk, Promenada i Dom Plażowy
Obraz pochodzi z ok. 1930 r.  Dodano: 2019-10-31 17:06

Gdańsk, Promenada i Dom Plażowy

Widok na Dom Plażowy i Promenadę. Wzdłuż wydm biegła żwirowa promenada z droga dla rowerzystów. Promenada ciągnęła się od ujścia Martwej Wisły (Westerplatte) do Górek Zachodnich. Przy promenadzie ustawiono pomalowane na biało ławki.

ok. 1920

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Gdańsk - Stogi, Hala Plażowa (wybudowana w 1920 r. i rozbudowana w 1926 r.). Kuracjusze zmierzają w kierunku Hali Plażowej od pętli tramwajowej. Widoczna na parterze Hali restauracja z widokiem na morze. Hala Plażowa została zniszczona w 1945 r. i nie została odbudowana.
ok. 1920

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Hala Plażowa wybudowana ponownie (na miejscu starszego obiektu) w 1920 r. (rozbudowana w 1926 r.) w pobliżu plaży w Gdańsku - Stogach. Na tej pocztówce widoczny jest przez las porastający wydmy oraz wagon tramwajowy DES AG serii Heubuder Danziger Waggon Fabrik-1927

Gdańsk - Stogi (Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Gdańsk - Stogi, widoczna promenada biegnąca wzdłuż plaży i dochodząca do Hali Plażowej (obiekt nie istniejący), której właścicielem był Alfred Grabow. Na pocztówce podany numer telefonu do właściciela. Pocztówka w obiegu od 24 VIII 1928 r.
ok. 1940

Gdańsk - Stogi (Danzig - Heubude), Hala Plażowa (Strandhalle)

Nowa Hala Plażowa wybudowana w 1920 r., rozbudowana w 1926 r. Usytuowana za pasem wydm, miała tarasy, 2 przeszklone skrzydła. Mieściła hotel, kawiarnię, restaurację (w przyziemiu) z widokiem na morze i ogród kuracyjny. W 1939 r. własność Paula Siedlera. Zniszczona w 1945 r. , nieodbudowana.
ok. 1930

Gdańsk, Przed Domem Plażowym na Stogach

Widok na Dom Plażowy na Stogach. Współcześnie nie ma po niej śladu, poza schodami od strony pętli tramwajowej.
XX w.

Gdańsk, pozdrowienia ze Stogów.

Kolaż czterech zdjęć przedstawiających kąpielisko na Stogach.