Gdańsk, Brzeźno od strony morza
Obraz pochodzi z ok. 1930 r.  Dodano: 2019-10-31 17:02

Gdańsk, Brzeźno od strony morza

Panorama Brzeźna od strony morza. Od północy Brzeźno oblewają wody Zatoki Gdańskiej. Od wschodu graniczy z dzielnicami Nowy Port i Letnica, od południa z dzielnicą Wrzeszcz Dolny a od zachodu z Zaspą-Rozstajami i Przymorzem Wielkim.

ok. 1940

Gdańsk, Nowy Port

Widok z Westerplatte. Fotografia z albumu należącego do anonimowego żołnierza niemieckiego zawierający z okresu jego służby wojskowej w latach 1939-1941. Wśród zdjęć dotyczących szkolenia i szlaku bojowego znajdują się także te wykonane w Gdańsku na przełomie 1939 i 1940 roku. Najprawdopodobniej w czasie wolnym od służby właściciel albumu wykonał serię zdjęć przedstawiających zabudowę miejską Gdańska, Westerplatte, cmentarz centralny (Srebrzysko) oraz zamek w Malborku i zabudowania znajdujące się na Helu. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sygnatura: MIIWS/RZ/9520/27
ok. 1939

Publikacja, XX lat Polskiej Marynarki Wojennej

Okładka publikacji "XX lat Polskiej Marynarki Wojennej"
ok. 1916

Gdańsk, Brzeźno – Dom Kąpieliskowy i plaża

Nadmorski Dom Kąpieliskowy, położony ok. 70 metrów w stronę plaży od brzezieńskiego Domu Kuracyjnego. Widoczne kosze plażowe i łodzie wiosłowe przy brzegu.

Gdańsk, Hala Plażowa widok z wieżyczki

Widok z wieżyczki Hali Brzegowej (Strandhalle). Widoczny taras hali. Dwa tarasy zewnętrzne mogły pomieścić około 300 osób. Sama hala powstała dzięki pomysłowi A. Hocherl, który był właścicielem kąpieliska w Brzeźnie. Budowniczym hali był Alex Fey. Przy brzegu widoczne męskie łazienki kąpielowe.
ok. 1939

Publikacja, XX lat Polskiej Marynarki Wojennej

Okładka publikacji "XX lat Polskiej Marynarki Wojennej"

Gdańsk, Wnętrze Domu Zdrojowego

Wnętrze Domu Zdrojowego w Brzeźnie.