Gdańsk, Sala restauracyjna w hotelu
Obraz pochodzi z ok. 1920 r.  Dodano: 2019-10-31 17:01

Gdańsk, Sala restauracyjna w hotelu "Seestern"

Sala restauracyjna hotelu "Seestern" w Brzeźnie. Budynek hotelu stał przy samej plaży. Budynek spłonął w 1949 roku. Hotel oferował, pokoje gościnne, noclegi ze śniadaniem i dobre obiady. Obieg 1922 rok.

1917

Gdańsk, Freudental

Pensjonat Otto Baumanna w Dolinie Radości został zbudowany w 1905 r. przy ul. Bytowskiej 5.
ok. 1940

Gdańsk, restauracja "Concordia" w Nowym Porcie

Restauracja "Concordia" przy ulicy Oliwskiej.
1905

Gdańsk - Oliwa, Dolina Schwabego (Schwabental)

Pocztówka w obiegu od 7 VII 1902 r. Pocztówka przedstawia dwór z XVIII w., w którym do 1945 r. znajdowała się restauracja (własność: Hugo Mrozek). Ob. funkcjonuje tam Restauracja Dwór Oliwski.

Cedry Wielkie

Na zdjęciu górnym klub rozrywkowy (etablissement) należący do znanego kupca Jakuba Jahnkego. Przed domem charakterystyczny dla żuławskich wsi staw przeciwpożarowy.Na mniejszym zdjęciu apteka prowadzona przez Brunona Schapera (wcześniej właścicielem był H. Gerlach). Po wojnie do1989 roku mieściła się w tym budynku restauracja Pod kasztanami.
1912

Gdańsk, kamienica przy Łąkowej 45, 45a (Weidengasse)

Narożny budynek przy ulicy Łąkowej (Weidengasse) i ulicy Królikarnia (Strandgasse). W budynku znajdował się sklep kolonialny i restauracja pana Otto Landmessera. Budynek wcześniej miał 2 kondygnacje, po roku 1909 został podwyższony o jedno piętro. Po II Wojnie Światowej znajdował się w kamienicy sklep "Pod Zegarem".

Gdańsk - Wrzeszcz, Panorama

Panorama Górnego Wrzeszcza roztaczająca się ze Wzgórza Zinglera (zwanego także Lisim Wzgórzem lub Górą Jana). Znajdowała się tu od ok. 1850 r. Restauracja Zinglera, która pełniła także rolę schroniska dla amatorów pieszych wycieczek oraz bramy zaczynającego się tutaj Parku Jaśkowej Doliny. Tu rozpoczynały się ścieżki biegnące po tym terenie - w różne strony. Na pocztówce wyróżnia się charakterystyczna strzelista wieża kościoła św. Piotra i Pawła, do 1945 r. - ewangelickiego kościoła Lutra (parafialnego, poświęconego 6 X 1899 r.). Ob. jest to kościół katolicki, parafialny po ustanowieniu parafii wojskowo cywilnej Matki Odkupiciela.