Gdańsk, Strauchmuhle w Dolinie Radości
Obraz pochodzi z 1930 r.  Dodano: 2019-10-31 16:59

Gdańsk, Strauchmuhle w Dolinie Radości

Młyn Krzaczasty (Strauchmuhle) w Dolinie Radości na Potoku Oliwskim. Służył jako elektrownia dla pobliskiego kurortu.

1905

Oliwa, Freudental

Pensjonat Otto Baumanna w Dolinie Radości. Dwa lata później został zburzony. Był to dawny dom młynarza.
1913

Gdańsk, fontanna na dawnej ul. Gdańskiej w Oliwie

Ulica Grunwaldzka w okolicy skrzyżowania z ul. Opata Rybińskiego. Zabudowa przetrwała.
1935

Harcerska Książeczka Służbowa

Kompletna "Książeczka Służbowa" Związku Harcerstwa Polskiego. Książeczka należała do Pawła Borchardta. Książeczka została wystawiona 19 czerwca 1937 roku przez harcmistrza Alfa Liczmańskiego. Na dziesiątej i jedenastej stronie tabela do wpisów sprawności.
1927-10-31

Starogard Wiechert Koperta

Koperta firmowa Zakładów Przemysłowych Franza Wiecherta Juniora. To duże przedsiębiorstwo było właścicielem m.in. trzech młynów zbożowych (Starogard, Owidz, Kolincz), nowoczesnej łuszczarni ryżu, wydajnej piekarni i elektrowni w Kolinczu. List zaadresowany do pana Zaremby mieszkającego w Starogardzie Przedmieściu zwanym także Starogardem Szlacheckim.

Oliwa, ulica Opata Jacka Rybińskiego

Zimowa perspektywa ulicy Opata Jacka Rybińskiego (Am Schlossgarten).

Gdańsk - Oliwa, Panorama Oliwy ze Wzgórza Pachołek

Panorama Oliwy widoczna z punktu widokowego na Wzgórzu Pachołek (pierwszy pawilon widokowy zbudowano tam w pierwszej połowie XIX w. , zaś w 1882 r. cesarz Wilhem I ufundował tamże murowaną wieżę widokową). Widoczny staw młyński przy Młynie IX oraz strzelista wieża ewangelickiego kościoła Pojednania (ob. katolicki kościół Królowej Korony Polskiej. )