Gdańsk, ulica Oliwska w Nowym Porcie
Obraz pochodzi z 1907 r.  Dodano: 2019-10-31 11:03

Gdańsk, ulica Oliwska w Nowym Porcie

Automobil i przechodnie zostali doklejeni do pocztówki. Ulica Oliwska to najstarsza, najdłuższa i jedna z najważniejszych ulic w Nowym Porcie.

1910

Gdańsk, Kościół Wniebowstąpienia w Nowym Porcie.

Fotografia powstała ok. 1905 r. w krótkim okresie istnienia jednocześnie starego i nowego kościoła ewangelickiego w Nowym Porcie. Po lewej drzewa lokalnego Małego Błędnika (Irrgarten). Obieg 1910 r.

Gdańsk, Długie Pobrzeże

Widok na Długie Pobrzeże i Motławę. Nad dachami kamienic dominująca sylwetka Kościoła Mariackiego. Po prawej stronie fragment Bramy Mariackiej i wieża obserwatorium (obecnie w tym budynku znajduje się Muzeum Archeologiczne). Opis na kartce: Gdańsk - Długi Most (przetłumaczone dosłownie z niemieckiego- Langebrucke) Kartka pochodzi z albumu złożonego przez R. Czarlińskiego. Album zawiera 11 kartek pocztowych wydanych przez wydawnictwo Stengel &Co., G.m.b.H, Dresden. Okładka albumu tekturowa, kolor bordo. Na okładce znajduje się napis Gdańsk, dane wydawcy i ozdobne, secesyjne motywy roślinne.

Gdańsk, Dom Cechu Młynarzy i kościół św. Katarzyny

Pocztówka z grafiką przedstawiającą Dom Cechu Młynarzy i kościół św. Katarzyny.

Starogard Gdański

Gotycki kościół pw. św. Mateusza z XIV wieku.Widok od strony Wierzycy.

Gdańsk, Kościół Mariacki

Widok na Kościół Mariacki od wschodniej strony. Opis na kartce: Gdańsk - Kościół Panny Marji Kartka pochodzi z albumu złożonego przez R. Czarlińskiego. Album zawiera 11 kartek pocztowych wydanych przez wydawnictwo Stengel &Co., G.m.b.H, Dresden. Okładka albumu tekturowa, kolor bordo. Na okładce znajduje się napis Gdańsk, dane wydawcy i ozdobne, secesyjne motywy roślinne.

Gdańsk, Kościół św. Trójcy i Dawny klasztor OO Franciszkanów (Muzeum Miejskie)

Dawny klasztor OO Franciszkanów (Muzeum Miejskie) i kościół św. Trójcy, Widok od ulicy Rzeźnickiej.