Gdańsk, restauracja
Obraz pochodzi z XX w.  Dodano: 2019-10-31 10:58

Gdańsk, restauracja "Zur Hütte" w Nowym Porcie

Restauracja "Zur Hütte" Gregora Jantowskiego na nowoporckim rynku Am Markt.

Gdańsk - Oliwa, Dolina Schwabego (Schwabental)

Gdańsk - Oliwa, Dolina Schwabego. Stanowi ona teren do ujścia do Potoku Oliwskiego wód Potoku Czystej Wody. Stanowi część Doliny Radości. Znajduje się w niej dworek z XVIII w. , w którym przed II wojną światową funkcjonowała restauracja (właścicielem był Hugo Mrozek). Ob. mieści się tam Restauracja Dwór Oliwski. Pocztówka w obiegu od 25 V 1926 r.
ok. 1930

Gdańsk, ujście Martwej Wisły i wejście do portu

Widok na wejście do gdańskiego portu z Góry Pilotów. Na pierwszym planie szopa na sprzęt ratowniczy "Niemieckiego Towarzystwa Ratowniczego", dalej basen dla łodzi i wejście do "Portu Zimowego" (Basenu Władysława IV). Po prawej widoczne wejście do Basenu Amunicyjnego na Westerplatte. Po 1925 r.

Gdańsk, Wisłujście Restauracja i Kawiarnia Hermana Wentzecka, Danzig Weichselmünde Inh. Herman Wentzeck

Restauracja - kawiarnia w Wisłoujściu znajdująca się w pobliżu tamtejszej przystani. Goście przybywają do niej drogą wodną - pasażerskim statkiem parowym, który płynie z przystani w pobliżu Żurawia Martwą Wisłą.

Gdańsk, latarnia morska w Nowym Porcie

Ujęcie latarni morskiej i Góry Pilotów wykonane z drugiej strony kanału portowego. Piloci portowi przebywali tu całą dobę, gotowi do wprowadzenia statku z redy do kanału portowego.

Gdańsk, latarnia w Nowym Porcie

Latarnia z 1894 r. i siedziba pilotów portu gdańskiego zwana "Górą Pilotów" (Lotsenberg), Nowy Port, Neufahrwasser. Obieg 1900 r.

Gdańsk, życie w porcie, Nowy Port, Neufahrwasser

Marynarze wypływający w morze i stojące w porcie żaglowce. W tle dymiące kominy parowców. Obieg 1912 r.