Franz von Netzer dowódca 128 Pułku Piechoty
Obraz pochodzi z 1924 r.  Dodano: 2021-11-08 12:15

Franz von Netzer dowódca 128 Pułku Piechoty

Uroczystości podczas wizyt w WMG pierwszowojennego dowódcy 128 Gdańskiego Pułku Piechoty-Franza von Netzera. Na fotografii widzimy spotkanie z weteranami pułku,

1905

Gdańsk, kartka okolicznościowa

Pocztówka wydana na cześć wizyty angielskiej floty w Gdańsku. Z lewej cesarz Wilhelm II, z prawej król Edward VII (siostrzeniec z wujkiem).
1921

Dowódca 128. Gdańskiego Pułku Piechoty - Franz von Netzer

Legendarny pierwszowojenny dowódca 128. Gdańskiego Pułku Piechoty (służyło w nim wielu mieszkańców Gdańska i okolic). Netzer był powszechnie lubiany i szanowany przez swoich żołnierzy. Po wojnie osiadł na południu Niemiec a jego wizyty w Gdańsku były okazją do wielotysięcznych manifestacji.
ok. 1926

Gdańsk Gothia

Pocztówka wydana przez działającą na Politechnice Gdańskiej korporację studencką ADB Gothia. Korporacja powstała w okresie międzywojennym i była związana z niemieckimi ruchami nacjonalistycznymi. Hasło na karcie pocztowej brzmi: Ta ziemia jest niemiecka.
1944

Dowódca 128. Gdańskiego Pułku Piechoty, Franz von Netzer

Legendarny dowódca (lata I wojny światowej 1914-1918), 128. Gdańskiego Pułku Piechoty, Franz von Netzer. W pułku tym służyło wielu mieszkańców Gdańska i okolic, w tym Polaków. Podczas I wojny światowej pułk zapisał chlubne karty w ciężkich walkach na froncie zachodnim. Netzer był powszechnie szanowany i lubiany przez swoich żołnierzy. Po wojnie osiadł na południu Niemiec, a podczas wizyty w Wolnym Mieście Gdańsku, był witany i fetowany przez wielotysięczne tłumy.
1921

Gdańsk

Wizyta U.S.S. Childs, niszczyciela amerykańskiego w Gdańsku- 1921 rok.
1931-07-30

Gdańsk, przelot sterowca Graf Zeppelin

Przelot sterowca Graf Zeppelin nad Gdańskiem w dniu 30 lipca 1931 r. Wizyta była niezapowiedziana, bowiem sterowiec miał uszkodzony radiotelegraf. Wracał z wyprawy z rejonów podbiegunowych. Zauważono go po raz pierwszy o godz. 13.45 z wieży Kościoła Mariackiego.