Gdańsk, Związek Podoficerów Rezerwy RP, Okręg Gdański, Sekcja Kolarska
Obraz pochodzi z ok. 1920 r.  Dodano: 2019-10-27 17:59

Gdańsk, Związek Podoficerów Rezerwy RP, Okręg Gdański, Sekcja Kolarska

Związek Podoficerów Rezerwy RP, Okręg Gdański, Sekcja Kolarska, na stadionie Gedania.

1903-07-26

Klub Wioślarski „Victoria”

Ruder-Club Victoria Danzig E.V. powstał 21.03.1880 r. W 1905 roku klub liczył 80 członków aktywnych oraz 139 wspomagających. Siedziba klubu w tym okresie mieściła się na Motławie na wysokości Placu Wintera.
1936-06

Sopot, Zawody pływackie

Boczny pomost mola. Start do wyścigu pływackiego w trakcie Tygodnia Sportu. 1936 r., „Die Möwe".

Herb klubu piłkarskiego S. C. Preussen z Insterburga

Naklejka z herbem klubu piłkarskiego S. C. Preussen z Insterburga (Wystruć, dzisiaj Czerniachowsk) założonego w 1909 roku. Nalepki takie były dodatkiem do papierosów produkowanych przez Garbaty Cigarettenfabrik i kolekcjonowane w specjalnych albumach. Gdańska filia tej berlińskiej firmy mieściła się na Weidengasse 35/39 (Łąkowa 35/39).
ok. 1920

Herb klubu piłkarskiego Militar Sport Verein Hubertus Kolberg

Naklejka z herbem klubu piłkarskiego Militar Sport Verein Hubertus założonego w 1910 w Kołobrzegu. Nalepki takie były dołączane do papierosów produkowanych przez Garbaty Cigarettenfabrik. Gdańska filia tej berlińskiej firmy działała na Weidengasse 35/39 (Łąkowa).
1938-09-17

Tczew Towarzystwo Gimnastyczne Sokół

Korespondencja na papierze firmowym Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Tczewie. Sokół informuje Starogardzki Klub Sportowy, że zawiesił działalność swojej sekcji piłki nożnej.
ok. 1920

Herb klubu piłkarskiego Elbinger Sport-Verein

Nalepka z herbem klubu piłkarskiego Elbinger Sport Verein założonego 14 kwietnia 1905 roku w Elblągu. Naklejki takie były dołączane do papierosów wytwarzanych przez Garbaty Cigarettenfabrik z Berlina. Gdańska filia tej firmy mieściła się na Weidengasse 35-39 (Łąkowa).