Gdańsk ul. Seredyńskiego Danzig Trojangasse
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-10-27 17:49

Gdańsk ul. Seredyńskiego Danzig Trojangasse

Kamienice przy ul. Seredyńskiego w zimowej scenrii.

Gdańsk, Nowe Ogrody, Danzig Neugarten

Widok na ul. Nowe Ogrody od strony mostu znajdującego się nad torami kolejowymi, łączącego ul. Hucisko z ul. Nowe Ogrody. Po lewej stronie widoczny reprezentacyjny gmach władz rejencji gdańskiej, zaś w głębi po prawej stronie - budynek sądu.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Spalony budynek Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie (obecnie budynek Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej). Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-343

Gdańsk, Targ Rybackim Pobrzeżu, Fishmarkt

Targ na Rybackim Pobrzeżu, w głębi ulica Wartka. Obieg 1911 r.

Gdańsk, Dom Kuracyjny w parku w Brzeźnie

Dom Zdrojowy w Brzeźnie, widok od strony parku.

Gdańsk, Kosciół Zbawiciela (Salvatorkirche) ul. Zaroślak (Petershagen)

Nieistniejący kościół Zbawiciela (ewangelicki) na Zaroślaku Wewnętrznym, bezpośrednio nad Kanałem Raduni, na wprost mostu przerzuconego przez kanał. Kościół wybudowany w latach 1695 - 97 przez Bartela Ranischa z wieżą zegarową od strony wschodniej i prezbiterium skierowanym na zachód. Jednonawowy, w konstrukcji szkieletowej. Miał cechy budowli barokowej, po przebudowie w XIX w. nadano mu cechy nawiązujące do gotyku. Zburzony w marcu 1945 r. Pozostała tylko podstawa wieży. Przez jakiś czas mieścił się w niej butik "Stary Dzwon".

Gdańsk, Dwór Bractwa św. Jerzego, Danzig St. Georgshalle

Dwór Bractwa św. Jerzego wzniesiony przez Hansa Glotaua u schyłku XV w. Zwany bywa często Strzelnicą św. Jerzego. Po prawej stronie budynek ten przylega do Złotej Bramy. Po lewej stronie widoczny fragment okazałego Domu Towarowego Braci Freymann.