Gdańsk, kościół św. Elżbiety
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-10-27 17:49
  Wyświetlono: 2067

Gdańsk, kościół św. Elżbiety

Zabytkowy kościół rektorski, zbudowany w 1417 r.

Gdańsk, Podwale Grodzkie z kościołem św. Elżbiety, Danzig Stadtgraben u. Garnizonkirche

Fragment ul. Podwale Grodzkie, przy której znajduje się czternastowieczny kościół św. Elżbiety, niegdyś kościół garnizonowy. Po lewej stronie widoczne budynki należące do dworca Gdańsk - Główny.
1935

Gdańsk, Conti-Cafe

Kawiarnia Conti-Cafe mieściła się przy Podwalu Grodzkim 6/7 (Stadtgraben), tj, naprzeciwko obecnego hotelu Central. Kawiarnia obsługiwała również gości hotelowych Continentalu. Dlatego serwowała śniadania, obiady i kolacje, kuchnia wiedeńska i warszawska.
ok. 1940

Gdańsk Pomnik Żołnierzy(Pomnik Ofiar Wojny), Danzig Gefallenendenkmal

Obelisk - kolumna zwieńczona niemieckim orłem odsłonięta uroczyście 30 VI 1933 r. przy bastionie św. Elżbiety - zwana Gefallenendenkmal (Pomnik Ofiar Wojny) lub Landeskriegerdenkmal (Krajowy Pomnik Wojenny). Obelisk upamiętniał żołnierzy niemieckich walczących w czasie I wojny światowej. Rozebrany w sierpniu 1957 r.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Balkon budynku Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie (obecnie budynek Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej). Na balkonie znajduje się grupa ludzi. Jedna z osób opiera się przez barierkę. W oknach widoczni są funkcjonariusze MO. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-169
ok. 1940

Gdańsk, Pomnik Ofiar Wojny, Danzig Gefallenendenkmal

Pomnik określany jako Gefallenendenkmal (Pomnik Ofiar Wojny) lub Landeskriegerdenkmal (Krajowy Pomnik Wojenny) odsłonięty przy bastionie św. Elżbiety w czerwcu 1933 r. w formie kolumny zwieńczonej niemieckim orłem, będący hołdem dla niemieckich ofiar I wojny światowej. Rozebrany w sierpniu 1957 r.
1902-06

Pozdrowienia z Hotelu Continental

Pocztówka reklamowa Hotelu Continental. Widoczny budynek i sale restauracyjne. Hotel skończono budować w roku 1899. Pierwotnie hotel posiadał 35 pokoi, a po przebudowie 90. W 1924 roku urządzono poddasze, ilość pokoi wzrosła do 100. Od 1930 dyrektorem i współwłaścicielem był Piotr Bresiński, były powstaniec wielkopolski.