Gdańsk, Dwór Artusa i Fontanna Neptuna
Obraz pochodzi z ok. 1920 r.  Dodano: 2019-10-27 17:44

Gdańsk, Dwór Artusa i Fontanna Neptuna

Dwór Artusa i Fontanna na Długim Targu.

Gdańsk, Sień Gdańska

Obszerny hol w Nowym Domu Ławy zwany Sienią Gdańską (Danziger Diele), służył od 1901 r. jako miejsce ekspozycji różnych dzieł gdańskich rzemieślników, w sporej części pochodzące kolekcji Lessera Giełdzińskiego. Fotografia pochodzi z albumu "Danzig und Umgebung in Bildern".
ok. 1940

Gdańsk, Dwór Artusa

Widok na Dwór Artusa od strony Długiego Targu. Fotografia pochodzi z albumu pt.: "Gdańsk dawniej a dziś" ang.: "Former and today" autorstwa M. Dobrzykowskiego. W kartonowej kopercie w kolorze szałwiowej zieleni jest 14 zdjęć przedwojennego i powojennego, zruinowanego Gdańska. Napisy na okładce albumu są wytłoczone i pozłocone.

Gdańsk, Ratusz Głównego Miasta

Widok z Zielonej Bramy na Długi Targ, budynek Ratusza, kamieniczki i Kościół Mariacki. Na kartce opis: Gdańsk - Ratusz i Kościół Panny Marji Kartka pochodzi z albumu złożonego przez R. Czarlińskiego. Album zawiera 11 kartek pocztowych wydanych przez wydawnictwo Stengel &Co., G.m.b.H, Dresden. Okładka albumu tekturowa, kolor bordo. Na okładce znajduje się napis Gdańsk, dane wydawcy i ozdobne, secesyjne motywy roślinne.
ok. 1930

Gdańsk, Dwór Artusa - wnętrze

Dwór Artusa - sztandar z portretem króla polskiego Stanisława Augusta.
1901

Album z fotografiami R.Th. Kuhna

Karta z publikacji „Alt-Danzig (Charakteristiche Giebelbauten und Portale in Danzig aus der Zeit vom 14. bis 18. Jahrhundert)”

Gdańsk, Dwór Artusa, danzig Der Artushof

Fragment wnętrza Dworu Artusa w Gdańsku przy Długim Targu 43. Widoczny Wielki Piec (wg. proj. Georga Stelzenera) oraz figura NMP z Jezusem pomiędzy dwoma obrazami nieznanego malarza: "Okręt Kościoła" i "Oblężenie Malborka". Nad tymi obrazami widać fragment wielkiego malowidła "Polowanie Diany".