Gdańsk, Mały Błędnik, Irrgarten
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-10-27 17:42

Gdańsk, Mały Błędnik, Irrgarten

Zimowy widok na budynek dowództwa pruskiego garnizonu. Przez środek pocztówki biegnie Kanał Raduni. Ujęcie od strony Małego Błędnika, kierunek południowo-wschodni.

1904

Gdańsk, Hucisko, Silberhütte

Widok na zabudowę Wałów Dominika (Dominikswall) od strony północnej. Obecnie rejon Huciska.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Milicjanci w rejonie ul.Hucisko w Gdańsku w czasie demonstracji w grudniu 1970r. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-528

Gdańsk, Nowy Ratusz, Danzig General - Kommando

Tereny widoczne na zdjęciu zostały zagospodarowane po likwidacji fortyfikacji miejskich. Neorenesansowy gmach po lewej stronie pełnił początkowo funkcję komendy głównej gdańskiego garnizonu wojskowego. Po utworzeniu WMG znajdowała się w nim siedziba Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, a po wojnie siedziba PPR, potem PZPR, następnie przez kilkadziesiąt lat - siedziba Klubu Studentów "Żak". Obecnie jest to tzw. Nowy Ratusz - miejsce obraz Rady Miasta.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Milicjanci w rejonie ul.Hucisko w Gdańsku w czasie demonstracji w grudniu 1970r. W centrum gazik milicyjny. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-529
XX w.

Gdańsk, Mały Błędnik i Generalkommando

Siedziba garnizonu gdańskiego od strony Małego Błędnika, Irrgarten. Z lewej mostek nad Kanałem Raduni. Widok od południowego wschodu. Obieg 1907 r.

Gdańsk Hucisko, Danzig Silberhütte

Gdańsk, ul. Hucisko - nowoczesna zabudowa oraz zelektryfikowana linia tramwajowa.