Obraz pochodzi z XX w.  Dodano: 2019-10-27 17:41

Gdańsk, Dom Strzelecki Fryderyka Wilhelma, Friedrich Wilhelm-Schutzenhaus

Dom Strzelecki Fryderyka Wilhelma (zbudowany w połowie XIX wieku jako miejsce koncertów, spektakli teatralnych i zebrań masowych). Mieścił się przy obecnej ulicy 3 Maja w miejscu nieistniejącego już targowiska. Obieg 1907 r.

Gdańsk, Dom Strzelecki Fryderyka Wilhelma, Friedrich Wilhelm-Schutzenhaus

Dom Strzelecki Fryderyka Wilhelma. Budynek zbudowany w połowie XIX wieku jako miejsce koncertów, spektakli teatralnych i zebrań masowych. Mieścił się przy obecnej ulicy 3 Maja w miejscu nieistniejącego już targowiska.

Gdańsk, Szkoła Wojenna, Danzig Kriegsschule

Gmach Szkoły Wojennej (obecny adres: ul. 3 Maja 9) wzniesiony w 2 - ej poł. XIX w. w miejscu cmentarza Poległych Za Ojczyznę. Początkowo koszary pionierów, po przebudowie w latach 1893 - 94 Szkoła Wojenna. Obecnie siedziba Urzędu Pracy oraz niektórych wydziałów Urzędu Miejskiego.

Gdańsk, Strzelnica im. Fryderyka Wilhelma

Ogród strzelecki i dom strzelecki im. Fryderyka Wilhelma (Friedrich Wilhelm-Schutzenhaus), widok od strony ogrodu. Ogród założony został w 1487 r.
XX w.

Gdańsk, Szkoła Wojenna, Kriegschule

Szkoła Wojenna (Kriegschule) działała od 1893 r. do 1918. Uczył się tu dowódca Afrika Korps Erwin Rommel. Widok od strony kolei. Obieg 1907 r.

Gdańsk, Szkoła Wojenna i Promenada

Szkoła Wojenna (Kriegsschule) zajmowała teren wcześniejszej nekropolii Państwo Zmarłych. W latach 1880-82 znajdowały się tu koszary dla saperów, które w 1893 r. przebudowano na Szkołę Wojenną. Promenada to obecna ulica 3 Maja.
XX w.

Gdańsk, ulica 3 Maja, Promenade

Widok na Promenadę (Nordpromenade, obecnie ulica 3 Maja) Z lewej strony widać fragment Domu Strzeleckiego Fryderyka Wilhelma, w głębi Szkoła Wojenna (Kriegsschule). Obieg 1908 r.