Gdańsk, pawilon ogrodowy na Długich Ogrodach
Obraz pochodzi z XX w.  Dodano: 2019-10-27 17:41

Gdańsk, pawilon ogrodowy na Długich Ogrodach

Litografia Berholda Hellingratha przedstawiająca pawilon ogrodowy na Długich Ogrodach. Obieg po 1905 r.

Gdańsk, Widok na całe Długie Ogrody

Widok na całą ulicę Długie Ogrody. Po prawej stronie ulicy widoczne tory tramwajowe i tramwaj. Widoczne pierzeje po dwóch stronach ulicy, przez środek ulicy aleja z drzewami. Obieg 1908 rok.

Gdańsk, Długie Ogrody, pierzeja północna

Północna pierzeja zachodniej części Długich Ogrodów, widok w stronę kościoła św. Barbary. Obieg 1907 rok.
ok. 1950

Gdańsk, Danziger Hof

Fotografia przedstawia kobietę z dzieckiem pozującą na tle zniszczonego w wyniku działań wojennych budynku hotelu Danziger Hof. Po lewej stronie fotografii widoczne odbudowane budynki. Budynek hotelu Danziger Hof nie został odbudowany. Zbudowano w tym miejscy pawilon handlowy (meblowy) późniejszy budynek LOT. Widoczny też przedwojenny wóz tramwaju.

Gdańsk, Ulica Seredyńskiego (Trojangasse)

Widok na Ulice Seredyńskiego z ulicy Długie Ogrody. Z lewej kamienica, z prawej budynek kasyna 128. Gdańskiego Pułku Piechoty, zbudowany w latach 1908-1909.
ok. 1920

Gdańsk, Berthold Hellingrath

Obraz Bertholda Hellingratha przedstawiający ulicę Piwną z kościołem NMP. Pocztówka.
1905

Gdańsk, Pałac Mniszchów

W roku 1760 ukończono budowę pałacu przy Długich Ogrodach, na zlecenie Jerzego Augusta Mniszcha, zaufanego króla Augusta III. W 1796 r. stał się własnością króla Prus i ten przeznaczył budynek na siedzibę lokalnego gubernatora, a następnie dowódcy gdańskiego garnizonu i taką funkcję pełnił do roku 1905 kiedy został rozebrany ze względu na zły stan techniczny oraz wybudowania Komendantury generalnej u zbiegu ulic Silberhütte (Hucisko) i Elisabethwall (dziś Wały Jagiellońskie).