Gdańsk, dworzec kolejowy we Wrzeszczu
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-10-26 00:26

Gdańsk, dworzec kolejowy we Wrzeszczu

Ten budynek dworca kolejowego we Wrzeszczu nie istnieje. Zbudowano go w 1870 r. Został zniszczony w 1945 r. przez Armię Czerwoną. Po prawej stronie widać za torami zabudowania ulicy Białej. Obieg 1904 r.

Gdańsk, Dworzec Główny w Gdańsku

Widok na dworzec kolejowy (Hauptbahnhof) z ulicy Podwale Grodzkie. Pocztówka z minialbumu "Zehn Der schonsten ansichten von DANZIG". Auch als postkarten verwendbar.

Wrzeszcz

W kwadracie przedstawiono restaurację i kawiarnię Forsthaus mieszczącą się w willi z 1884 roku.W prawym rogu widoczne korty tenisowe uruchomione w 1897 lub 1898 roku. W lewym rogu Festynowa Łąka z placem na którym stał słup do wspinania się (Kletterstange).
1914

Gdańsk, nabrzeże portowe w Nowym Porcie

Pocztówka przedstawia nabrzeże portowe, przy którym stoją wagony z węglem. Zdjęcie zrobione z żelaznej kładki "diabelski mostek", za obłokiem pary dworzec kolejowy.

Osie

Osie- gminna wieś kociewska położona w Borach Tucholskich, w powiecie świeckim. Na pocztówce widzimy dworzec kolejowy w tej miejscowości, zbudowany w latach 1905-1906, na linii kolejowej Laskowice Pomorskie-Czersk. Pierwszy pociąg odjechał ze stacji 2 października 1906 roku.
1907

Gdańsk, ulica Grunwaldzka - Hauptstrasse

Grunwaldzka na odcinku między Do Studzienki a Sobótki lub Miszewskiego a Waryńskiego. Po prawej stronie w niskim budynku pośrodku zdjęcia mieścił się skład handlowy piwa należący do Alberta Klinka. Na miejscu tego budynku powstał hotel (obecnie skwer im. Anny Walentynowicz).
1943

Gdańsk, Dworzec Główny

Dworzec Główny został wybudowany w latach 1894–1900, w stylu tzw. „gdańskiego renesansu”. Projektantami zespołu budynków dworcowych byli Alexander Rundel, Paul Thomer i Georg Cuny.