Jodłowno, Budynek Leśnictwa Lasów Królewskich
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2019-10-19 21:53

Jodłowno, Budynek Leśnictwa Lasów Królewskich

Widok na budynek (urząd) Leśnictwa Lasów Królewskich w Jodłownie (dawn. Stagenwalde) w powiecie tczewskim.

Gdańsk, Pozdrowienia z Brzeźna

Pocztówka przedstawiająca budynek kąpieli ciepłych i leczniczych. Budynek zbudowano pod koniec XIX wieku. Na drugiem obrazku widok na wydmy, molo i w oddali łazienki kąpielowe.
ok. 1915

Zblewo Hochstublau

Zblewo- duża, gminna wieś kociewska w powiecie starogardzkim. W górnej części pocztówki widzimy budynek Urzędu Okręgu (Gminy) i w dalszej perspektywie neogotycki kościół św. Michała Archanioła. W części środkowej- panorama wsi.
ok. 1920

Gdańsk, cerkiew św. Mikołaja w Aniołkach

Budynek miał pełnić rolę miejskiego krematorium. Jego budowa była poprzedzona utworzeniem w 1898 r. Stowarzyszenia na Rzecz Pochówków Całopalnych oraz dopuszczeniem kremacji w Prusach.

Starogard Gdański

Budynek sądu na dzisiejszej ulicy Kościuszki.
ok. 1950

Gdańsk, Brama Wyżynna

Fotografia przedstawia kobietę pozującą na tle zniszczonej w wyniku działań wojennych Bramy Wyżynnej. Po lewej stronie fotografii, ruiny Danziger Hof, nigdy nieodbudowane. W tym miejscu zbudowano pawilon handlowy, w późniejszym czasie był to budynek biurowy LOT.
1970-12

Gdańsk; Wydarzenia grudniowe 1970 r. na terenie miast wybrzeża gdańskiego.

Torowisko przy ulicy Jana z Kolna w Gdańsku. W głębi w środku ulica Twarda. Z prawej strony widoczny fragment boiska piłkarskiego. Za linią kolejową stoją czołgi i transportery wojskowe. W głębi po lewej budynek mieszkalny. Zakaz kopiowania, zasób dostępny w zbiorach IPN, sygnatura: IPNGd-12-2-2-334