Pączewo, Kościół Zwiastowania NMP
Obraz pochodzi z 1920-03-28.  Dodano: 2019-10-19 21:53

Pączewo, Kościół Zwiastowania NMP

Kartka pocztowa przedstawiająca widok na centrum wsi Pączewo powiat starogardzki, gmina Skórcz). Po lewej stronie widoczna wieża gotyckiego kościoła. Fotografia przedstawia żołnierzy generała Hallera powracających przez Pączewo po zaślubinach z morzem.

ok. 1924

Piece

Panorama na wieś kociewską Piece, leżącą w powiecie starogardzkim, w gminie Kaliska. Nad wsią góruje kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprojektowany przez Franza Kunsta, a konsekrowany 3 sierpnia 1913 roku.

Gdańsk, Kościół św. Piotra i Pawła

Pocztówka przedstawia rycinę z 1686 r - kościoła św. Piotra i Pawła.

Pączewo Ponschau

Pączewo- wieś kociewska w powiecie starogardzkim, w gminie Skórcz. W górnej części pocztówki widzimy zajazd, którego właścicielem był J.Kreja. Obok panorama wsi. Poniżej kościół parafialny p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarszą, gotycką, część wznieśli w XIV wieku krzyżacy. Renesansowa wieża powstała w XVII wieku.

Wrzeszcz

Kościół Herz-Jesu-Kirche (Serca Jezusowego) wybudowano w latach 1909-1911 według projektu Karla Zillmera. Poświęcenia tej neogotyckiej świątyni dokonał 18 kwietnia 1911 roku biskup chełmiński Augustyn Rosentreter. Widok zza torów, jeszcze przed powstaniem nasypu kolejowego.

Gdańsk, Kościół św. Katarzyny i Wielki Młyn, Danzig Die Katharinenkirche und die Grosse Mühle

Widok z mostu chlebowego (łączącego ul. Kowalską z ul. Korzenną na Starym Mieście) na Wielki Młyn (wybudowany w XIV w. nad Kanałem Raduni) oraz kościół św. Katarzyny.

Gdańsk, Kościół Wniebowzięcia NMP, Danzig Die Marienkirche

Potężna bryła średniowiecznego ceglanego kościoła Wniebowzięcia NMP na Głównym Mieście widziana z perspektywy ul. Szewskiej (do 1945 r. Korkenmachengasse, czyli wytwórców ochraniaczy zakładanych na buty, a wytwarzanych z korka )