Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-10-19 20:02
  Wyświetlono: 2035

Gdańsk, Zielona Brama i Zielony Most

Widok od strony Zielonego Mostu na Bramę Zieloną.
Widoczny pałąk rozpinający trakcję tramwajową umożliwiając podnoszenie przęseł Mostu Zielonego.Fotografia pochodzi z albumu "Danzig und Umgebung in Bildern".

Gdańsk, Zielony Most

Widok na Zielony Most. Po lewej stronie obrazu Brama Zielona, po prawej Wyspa Spichrzów. W tle widoczna Brama Chlebnicka i wieża Obserwatorium (obecnie w tym budynku znajduje się Muzeum Archeologiczne.

Gdańsk, Nabrzeże Motławy, widok z Zielonego Mostu

Statki w porcie na Starej Motławie i Długie Pobrzeże (Lange Brücke). Przy pomoście Wyspy Spichrzów (Speicher Insel) stoją szkunery. W głębi Dom przyrodników i Żuraw. Fotografia pochodzi z albumu "Danzig und Umgebung in Bildern".
ok. 1930

Gdańsk, Długi Most i statek Kapella

Pamiątkowa pocztówka wykonana przez gdańskiego fotografa dla marynarzy ze statku Kapella. Napis na karcie Tervisi Danzigist mówi nam, że byli oni Estończykami.
ok. 1930

Gdańsk, Zielona Brama

Pocztówka przedstawiająca widok na Zieloną Bramę i Zielony Most. Na pierwszym planie widoczny parostatek "Paul Beneke". Kartka pochodzi z kalendarza pocztówkowego "Danzig im Blid" na rok 1960.

Gdańsk, Zielona Brama i Zielony Most

Widok na Zieloną Bramę i Zielony Most. Za mostem Długie Pobrzeże i Dom Przyrodników. Na moście piesi i wozy konne.
1910-05-28

Gdańsk, Kasa Miejska

Budynek Kasy Miejskiej (Sparkasse) stał na przyczółku Mostu Zielonego od strony wschodniej (budynek po lewej). Miejska kasa oszczędności Sparkasse der Stadt Danzig została powołana w 1907 r. W latach 1907-1922 siedziba zarządu kasy mieściła się przy Piwnej 36/38 w 1925-1945 przy Długiej 47. We wszystkich dzielnicach kasa utrzymywała oddziały.