Gdańsk, Panorama z Biskupiej Górki
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2019-10-19 20:02

Gdańsk, Panorama z Biskupiej Górki

Widok Gdańska z Biskupiej Górki (Bischofsberg) z dominującymi nad miastem wieżami kościołów św. Katarzyny, św. Mikołaja, św. Jana, Mariackiego, Ratusza Głównego Miasta i Wielkiej Synagogi.
Fotografia pochodzi z albumu "Danzig und Umgebung in Bildern".

ok. 1930

Gdańsk, panorama miasta z Biskupiej Górki

Panoram miasta od strony Biskupiej Góry. Widoczne wieże Ratusza Głownego Miasta, Wielkiej Synagogi, kościoła Mariackiego.
ok. 1920

Gdańsk, Biskupia Górka

Widok na Gdańsk z Biskupiej Górki. Pocztówka przedstawia gdańskie pierzeje, wieżę Kościoła Mariackiego i wieżę Ratusza Głównego Miasta. z uwagi na dosyć wysoką i zwartą zabudowę nie widać Bramy Wyżynnej.
1905

Gdańsk, Biskupia Górka (Bischofsberg)

Koszary na Biskupiej Górce wybudowano w latach 1827 - 33. Stacjonowały tu 2 - 3 kompanie piechoty. Ponadto budynki pełniły funkcje administracyjne i gospodarcze (np. znajdowała się tu pralnia garnizonowa). W 1939 r. przetrzymywano tu obrońców Westerplatte i Poczty Polskiej. Na zdjęciu widoczny fragment budynku koszar wraz z placem musztry oraz budynek kasyna oficerskiego. Pocztówka w obiegu od 24 X 1910 r.
ok. 1890

Gdańsk, Główne Miasto

Widok na panoramę Gdańska z Biskupiej Górki. Od lewej widzimy Wysoką Bramę, już nie ma wałów, ale jeszcze nie wybudowano budynku Danzigerhofu, ani budynku Banku Rzeszy. Następnie widoczna Wieża Więzienna z Katownią, kościół św. Jana (na lewo od Kościoła Mariackiego), Kościół Mariacki oraz wieża Ratusza Głównego Miasta.

Gdańsk, panorama miasta

Panorama Gdańska od strony Biskupiej Górki.
ok. 1950

Gdańsk, Widok z Biskupiej Górki

Panorama na Główne Miasto z Biskupiej Górki. Pocztówka z rysunkiem wchodzi w skład albumu Gdańsk taki, jaki był (Danzig wie es war).